Přejít k hlavnímu obsahu
Logo MSSK

@NÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ KLASTR

Česky Česky
English English
  
Modify settings and columns
Konference "ŠPIČKOVÉ STROJÍRENSKÉ TECHNOLOGIE PRO PLYNÁRENSTVÍ "
Národní strojírenský klastr, o.s. a generální partner konference, společnost VÍTKOVICE, a.s. vás srdečně zvou na mezinárodní konferenci "Špičkové strojírenské technologie pro plynárenství" která se koná dne 24 - 25. 10. 2012 v multifunkční aule "GONG" Dolní oblast Vítkovice pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby.
54. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně
Příjměte pozvání Národního strojírenského klastru a spoluvystavujících členů společností ARMATURY Group a.s., MODŘANY Power, a.s., Flash Steel Power, a.s., EXCON Steel a.s., STROJFERR, s.r.o., TES s.r.o., KOMA - Industry s.r.o., Hutní montáže  - Svarservis, s.r.o., V-NASS, a.s., ZAT a.s. na 54. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, ktrý se koná ve dnech 10. -14. 9. 2012, najdete nás v pavilonu P, stánek 058.
 Těšíme se na vaší návštěvu  
 
Konference strojírenství Ostrava 2012 - Strojírenství a doprava
 
Národní strojírenský klastr, o.s. ve spolupráci s generálním partnerem konference, společnosti VÍTKOVICE HOLDING, a.s. a pod záštitou ministra dopravy Mgr. Pavla Dobeše vás srdečně zve na VI. ročník konference STROJÍRENSTVÍ  OSTRAVA 2012 - "STROJÍRENSTVÍ A DOPRAVA".
 
Konference se bude konat 10. 5. 2012 od 9:00 hod v Nové aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.
 
Těšíme se na vaši účast.
 
Pozvánka
Smlouvy o porozumění podepsané mezi členy klastru a francouzskou společností AREVA

Francouzská společnost AREVA podepsala dne 05. 03. 2012 v Praze smlouvy o porozumění při budoucí spolupráci v oblasti jaderné energetiky se 14 českými firmami, které budou jako subdodavatelé v případě, že AREVA získá zakázku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Mezi těmito firmami je také 5 členů Národního strojírenského klastru, a to VÍTKOVICE, BAEST, EXCON Steel, MODŘANY Power a SIGMA.

 

Setkání členů klastru s ministrem průmyslu a obchodu

Dne 01. 03. 2012 proběhlo jednání 28 členů klastru, kteří jsou zapojeni do dodavatelského řetězce pro jadernou energetiku, s ministrem průmyslu a obchodu  Martinem Kubou. Mimo strojírenský klastr se zúčastnili jednání také zástupci firem ŠKODA JS, ŠKODA POWER, ZVVZ Enven a viceprezident svazu průmyslu Stanislav  Kázecký. Předmětem jednání, které za národní strojírenský klastr vedl Jan Světlík, prezident klastru, byla podpora uplatnění českých firem ze strany MPO na výstavbě jaderných elektráren na třetích trzích.

 

Pracovní oběd s prezidentem republiky Václavem Klausem

Dne 07. 12. 2011 uspořádal Národní strojírenský klastr v čele s prezidentem klastru Janem Světlíkem pracovní oběd s prezidentem republiky Václavem Klausem v hotelu Imperiál. Pracovního oběda se zúčastnil také náměstek hejtmana MSK Miroslav Novák a primátor města Ostravy Petr Kainar.

1 - 6 Další
Kontakt: Národní strojírenský klastr, Ruská 2887/101, Ostrava - Vítkovice
Tel./Fax.: +420 595 957 008, E-mail: klastr@nskova.cz